Usługi
Wizyta domowa lekarska
obejmuje pełne badanie podmiotowe (szczegółowy wywiad) oraz przedmiotowe (badanie fizykalne) dziecka, postawienie diagnozy oraz zaproponowanie leczenia. Po każdej wizycie otrzymacie Państwo zalecenia w formie papierowej lub on-line.
Porada laktacyjna
obejmuje badanie podmiotowe (szczegółowy wywiad) oraz badanie przedmiotowe (badanie fizykalne matki oraz dziecka), rozpoznanie problemu i zaproponowanie postępowania. Zalecenia otrzymacie Państwo w formie papierowej lub on-line po zakończonej konsultacji.
Domowe badanie
poziomu Bilirubiny
WYNIK W KILKA SEKUND
Pomimo, że żółtaczka występuje wśród noworodków i niemowląt dosyć często, może powodować niepokój rodziców i bliskich pacjenta. BOBO-MED posiada przezskórny miernik poziomu bilirubiny JM-105 firmy Dräger, który jest delikatny dla noworodków i niemowląt ponieważ podczas pomiaru pacjenci narażeni są na znacznie mniej stresu niż w przypadku badania krwi. Ponad to, pomiar miernikiem można dokonać w warunkach ambulatoryjnych i domowych, a wynik jest dostępny natychmiast pozwalając na podjęcie dalszych decyzji terapeutycznych.
Podręcznik dla rodziców przybliżający temat żółtaczki noworodkowej.
Jeśli potrzebujesz szybkiej porady lekarza, a nie chcesz czekać w długich kolejkach w poradni albo tracić czasu na dojazd to możesz odbyć teleporadę w kilku wygodnych formach kontaktu: telefon, czat, wideo.
Zaletą konsultacji online jest eRecepta lub ewentualne eZwolnienie, które możesz otrzymać po eWizycie.
Kiedy warto skorzystać z porady laktacyjnej?
- Jeszcze przed porodem w przypadku gdy masz wątpliwości jak przygotować się do karmienia piersią, chcesz poznać pozycje do karmienia, zastanawiasz się czy uda Ci się karmić piersią drugie dziecko, gdyż pojawiły się pewne problemy przy karmieniu pierwszego, zastanawiasz się nad kupnem laktatora i potrzebujesz wsparcia przy jego wyborze, masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, które chciałabyś rozwiać.
- Po porodzie gdy masz problem z przystawianiem maluszka, dotknął Cię problem zastoju czy zapalenia piersi, nie wiesz czy Twój maluszek przybiera prawidłowo, stosujesz leki i zastanawiasz się czy są bezpieczne dla Twojego Dziecka, wracasz do pracy i chcesz chronić laktację, chcesz wiedzieć jak prawidłowo odciągać i przechowywać pokarm.
Kiedy i jak prawidłowo wykonywać badania
Jakie są różnice między klasycznym badaniem stężenia bilirubiny surowiczej (TSB) i przezskórnym pomiarem stężenia bilirubiny (TcB)? Obejrzyj film i dowiedz się, jak wykonywać badania przesiewowe, na jakie symptomy zwracać uwagę oraz które metody diagnozowania zastosować.